Ako často si umývať vlasy?

0
2649
Portrait of an attractive young woman posing with her hand on hip. Beautiful african woman in stylish casuals posing outdoors.

Niekto si umýva vlasy každý deň, iný raz za týždeň… Čo je správne?

Ak máš jemné, rovné a/alebo riedke vlasy…

Tento typ vlasov má tendenciu stať sa mastnými celkom rýchlo, keďže maz z korienkov putuje po jemných vlasoch gravitáciou rýchlo nadol. Odborníci preto radia umývanie každý deň alebo každý druhý deň.

Ak máš kučeravé, hrubé, a/alebo suché vlasy…

Určite si medzi umytiami dopraj pauzu. Podľa odborníkov stačí tento typ vlasov umývať raz alebo dvakrát týždenne.

Vyber si ten správny šampón

Ak používaš ten správny šampón, je v podstate jedno, ako často si ním vlasy umývaš, pretože nesprávny šampón dokáže poľahky zbaviť tvoju pokožku prírodných olejov a narobiť tak na tvojich vlasoch šarapatu. Drž sa preto šampónov s prírodnými zložkami a – k čistiacimi prostriedkami a vyhýbaj sa tým ako silikón a sulfáty. Používanie šetrných výrobkov je obzvlášť dôležité pre každodenné umývačky vlasov. Ak máš napríklad jemné, rovné vlasy, vyhni sa šampónom a kondicionérom na báze oleja. Ak máš suché, kučeravé vlasy, preskoč vlasové prípravky so sulfátmi, pretože tie môžu tvoju korunu krásy ešte viac vysušiť.

Udržiavaj si vlasy medzi umývaním svieže

Či už sa rozhodneš umyť si vlasy každý deň alebo každých päť dní, existujú spôsoby, ako si udržať svoje vlasy čerstvé a čisté a to bez použitia tony suchého šampónu. Napríklad v sprche po tréningu si vlasy len opláchni vodou, aby si ich zbavila potu, nemusíš ich však hneď šampónovať. Ak máš kučeravé vlasy, môžeš ich v sprche zabaliť do kondicionéru, aby si im dodala hydratáciu, a šampón tiež preskočiť. Ak si však umývaš vlasy každý deň, striedaj šampóny, jeden deň bohatší a penivejší, druhý len čistiaci.

Používaj suchý šampón

Suchý šampón je malý zázrak, ktorý pomáha predĺžiť dni medzi umývaniami, dodáva tvojim vlasom extra objem, a vo všeobecnosti ich dokáže osviežiť a vylepšiť. Ale zatiaľ čo suchý šampón absorbuje olej z pokožky hlavy a dodáva vlasom výraznú textúru, odborníci varujú, že by si sa naň nemala príliš spoliehať. Nikdy nepoužívaj suchý šampón ako náhradu za pravidelné umývanie vodou a šampónom. Na vlasy si ho nastriekaj maximálne raz týždenne, aby sa ti neupchávali vlasové folikuly, a nanášaj si ho minimálne 20 centimetrov od pokožky hlavy, nie 5 alebo 6.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.