Ako sa vymotať z ľúbostného trojuholníka?

0
1340
summer holidays and teenage concept - group of teenagers hanging out outside

Si vo vzťahu, rozumiete si a zrazu bum – príde niekto tretí, pre koho stratíš hlavu. Čo teraz? Zahodiť všetko a začať odznova s niekým novým alebo radšej nevymýšľať a vytĺcť si pobláznenie z hlavy?

Three friends tourist with map outdoors

Najhoršia možnosť je začať to hrať na obe strany – riskuješ, že sa zamotáš do sietí klamstiev a stratíš obidvoch/obidve. A ak aj nie, po čase ti začne byť zo seba poriadne zle…

Pre koho sa teda rozhodnúť? Pre nový objav alebo starú lásku? Je to ťažké a nedá sa riadiť vždy iba momentálnymi pocitmi – ak by to tak bolo, svoju starú lásku pošleš okamžite k vode a začneš si s novým objavom. Zamilované pobláznenie ale netrvá dlho, a tak sa môže veľmi ľahko stať, že po čase začneš ľutovať, že si skončil/a vzťah, ktorý fungoval a bol lepší ako tento nový. So svojou starou láskou predsa máte toho toľko spoločne prežitého, bola tu, keď to bolo potrebné a podporila ťa. Už len preto si zaslúži, aby si ju hneď nevyraďoval/a z hry, ale dal/a jej šancu zabojovať. To, že ťa zaujal niekto iný, môže byť aj o tom, že tvoj starý vzťah zovšednel a potrebuje nové dobrodružstvo. A preto ťa môže nadchnúť niekto nový…

Najlepším riešením je teda povedať svojmu priateľovi/priateľke o svojich pochybnostiach a o tom, že prišiel na scénu niekto tretí. Potom je to už aj na ňom/na nej, ako o teba zabojuje. A ty budeš vedieť viac.

Niekedy nezaškodí ani malá pauza, aby si zistil/a, či ti tvoja stará láska stále chýba. Ak si uvedomíš, že áno, je to znamenie, pre koho sa rozhodnúť. Najdôležitejšie ale je, aby tam z tvojej strany stále bola láska. Ak nie, nemá to zmysel – zostávať s niekým zo zvyku je hlúposť. Preto – ak sa vaša láska zmenila na kamarátstvo a vášeň na zvyk, choď do nového vzťahu!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.