4 veci, ktorými si najviac ničíme vlasy

0
1202

Vlasy sú koruna krásy minimálne každej ženy a preto je potrebné sa o ne patrične starať. Je veľa prípravok, tipov, trikov a metód, vďaka ktorým pomôžeš svojim zničeným vlasom, ale ako dosiahnúť to, aby si sa do fázy, kedy ich musíš zachraňovať vôbec nedostala?

  • Umývanie

Vlasy nemastnú len tak, aby si mala každý večer čo robiť a umývať ich. Preto ich príliš časté umývanie, a teda odmastňovanie, nie je dobré. Šampón dráždi pokožku a keď si vlasy umývaš každý deň, tvoja koža začne produkovať ešte viac mazu. Odnauč sa od toho a umývaj si vlasy jemným šampónom maximálne každý druhý deň. Poďakujú sa ti za to.

  • Česanie

Vlasy sú sami o sebe krehké – o to viac, keď sú mokré a zbavené mazu. Preto im nešetrné rozčesávanie nerobí dobre. O to horšie, ak používaš hrebeň namiesto kefy. Nie je teda na škodu, ak zainvestuješ do kvalitnej kefy, ktorá bude k tvojim vlasom a pokožke jemná a vlasy ti nebude pretrhávať a štiepiť.

  • Zastrihávanie končekov

Ak ti kaderníčka alebo ktokoľvek iný povie, že tvoje vlasy potrebujú podstrihnúť, má pravdu! Aj keď chceš za každú cenu čo najdlhšie vlasy, musíš si uvedomiť, že bez nožníc to nepôjde. Končeky musia byť zdravé a je nevyhnutné ich aspoň každý 3.-4. mesiac odstrihnúť.

  • Dotýkanie sa vlasov

Neustále chytanie vlasov, točenie končekov a prehrabávanie sa svojou hrivou je síce príjemné, ale vlasom neprospešné. Všetku špinu a baktérie, ktoré máš na rukách prenášaš na svoje vlasy a ich všelijakým krútením a zapletaním ničíš vlasové vlákna. Čiže od vlasov ruky preč!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.