7 vecí, ktoré musíš vedieť o poslednej sérii Game of Thrones

0
916

Premiéra poslednej série Hier o tróny je naplánovaná na 15. apríla a my ti prezradíme, čo všetko o finále obľúbeného seriálu musíš vedieť!

  1. Zmena pri poslednej sérii nastane v počte epizód. Nebude ich 10, ako sme boli zvyknutí, ale len 6. Naopak ich dĺžka sa zmení. Namiesto 60 minút bude mať každý diel 80 minút.
  2. Nikto nevie, ako to celé skončí! Tvorcovia si svoj scenár prísne strážia a preto s hercami natočili niekoľko verzií záveru seriálu. To znamená, že ani samotní herci netušia, ako Game of Thrones vyvrcholí a ktorá varianta bude odvysielaná.
  3. Ser Davos, postava, ktorú hral Liam Cunningham, sa vracia do seriálu.
  4. Ľudia z HBO hľadali pre poslednú sériu Hier o tróny aj dvoch detských hercov. Producenti potrebovali obsadiť postavu dievčatka, ktoré predstavuje dievča zo severu. Dievča sa muselo podobať Lyanne Mormont. Špekuluje sa o tom, že by mohla byť s Lyannou spriaznená alebo je členkou inej dôležitej rodiny zo severu. Druhou detskou postavou bude rovnako starý chlapec. Ten by mal byť veľmi chudobný a preto si musí všetko vybojovať sám. O ďalších podrobnostiach sa ale ešte nič nevie.
  5. Zatiaľ čo predchádzajúce série sa točili niečo cez pol roka, posledná sa točila ešte dlhšie. Prispela k tomu aj prestávka v natáčaní kvôli svadbe Kita Haringtona a Rose Leslie.
  6. Výkonný producent seriálu, Bryan Cogman, prezradil, že záverečná séria bude o rôznorodých postavách, ktoré sa ale spoločne postavia proti spoločnému nepriateľovi. Zároveň sa budú zaoberať vlastnou minulosťou a hľadať v sebe osobnosti, ktorými chcú byť až do smrti.
  7. Najväčšími kandidátmi na postavu, ktorá si zasadne na Železný trón sú Jon Snow (Kit Harington), Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), ale aj najväčší záporák Nočný kráľ, ktorého hraje slovák Vladimír Furdík.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.