Nový trhák na Netflixe

0
957

Možno ste už počuli o novom trháku od Netflixu, zvanom BIRD BOX. Hlavnú úlohu si v tomto trilery zahrala Sandra Bullock. Je zasadený do sveta, ktorý upadá do apokalypsy, kde na ľudí pomocou ich zraku útočí neznáma sila, ktorá im vloží do hlavy ich najväčší strach. Jediný, kto dokáže túto silu „zahliadnuť“ a upozorniť na ňu, sú vtáky. Ľudia sa môžu brániť iba tak, že prichádzajúcu katastrofu nebudú vidieť…

bird box

Trailer si môžete pozrieť na YouTube, pričom celý film už nájdete aj na internete. Na ČSFD tento trhák získal 73%, na IMDb 6,8/10. Všetko by bolo zatiaľ v pohode, kým sa internet nezbláznil.

Vznikla nová Bird Box Challenge (alebo blindfolded challenge). Ide o to, že človek musí celý deň vydržať so zviazanými očami a zároveň pri tom vykonávať každodenné činnosti. Keďže vždy sa nájdu nadšenci, ktorí to zaberú trošku vážnejšie ako by mali, zabúda sa na opatrnosť. Dokonca Netflix na Twitteri varoval ľudí, aby sa trošku krotili a dávali si väčší pozor.

bird box 2

Približný preklad: „Neverím tomu, že to musím povedať, ale: Prosím, neublížte si počas Bird Box Challenge. Nevieme ako to začalo a vážime si Vašu lásku, ale máme len jedno želanie pre rok 2019 a to aby ste neskončili v nemocnici len vďaka memes.“

Mnohým ľuďom sa taktiež nepáči, že film (podľa niektorých názorov) robí zo samovraždy a psychických porúch niečo iné ako to naozaj je a neberie veľmi na ohľad ľudí, ktorí trpia podobnými problémami. Každopádne, tento film stojí za vzhliadnutie každému milovníkovi adrenalínu, ale neodporúčame ho pozerať slabším povahám.

Autor: Jay Menden

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.