Aby ti rifle vydržali čo najdlhšie

0
1910

Poznáš to, tvoj obľúbený pár džínsov nosíš takmer každý deň, no vďaka pravidelnému noseniu a praniu po pár mesiacoch vyzerajú menej ako nové. Máme pre teba niekoľko tipov, ako predĺžiť ich život.

hbz-jeans-1-1525296480
Starať sa o tieto rifle je celkom jednoduché…

Ak sú tvoje džínsy „surové“, znamená to, že sú tmavé, pevné a vyrobené zo 100 percentnej bavlny. Takéto nohavice sa ti môžu po vypratí scvrknúť, ale častým nosením zas roztiahnuť. Na druhej strane sú džínsy „spracované“, ktoré okrem bavlny obsahujú aj iné látky a zvyčajne sú svetlo modré. Tu však platí, že čím menej ostatných látok, tým dlhšie ti vydržia, takže si radšej nekupuj nič s viac ako 2 percentami spandexu, ak chceš, aby ti vydržali aj do ďalšej zimy.

skinny
Svetlé či tmavé, vždy ich per v chladnej vode a obrátené naruby.

Predĺžiť ich život môžeš aj menej častým (a správnym) praním. Čím viac ich totiž budeš hádzať do práčky, tým viac sa budú ničiť ich vlákna a tým kratšie budú držať svoju pôvodnú formu a tvar. Namiesto toho ich per len vtedy, ak sú špinavé, a ak máš na nich len malý fliačik, radšej ho oper ručne v umývadle. Rifle per zásadne na tridsiatke a obráť ich pred praním naruby, aby sa z nich nevymyla farba. Napokon, namiesto vešania na šnúru ich vystri, aby uschli bez nepekných zlomov na nohaviciach.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.