Nie je to až také jednoduché, ako sa zdá

0
689

O čom je reč? Predsa o umývaní tváre. Zlá technika je totiž niekedy horšia ako neumyť si tvár vôbec… takže tu je malý návod, s ktorým sa viac v kúpeľni nestratíš.

  1. Najprv si poriadne umy ruky mydlom. Znie to možno hlúpo, ale keď si spomenieš, čo všetko si pred umývaním tváre pochytala (a áno, tvoj telefón obsahuje viac baktérií ako záchodová doska), tak to celkom dáva zmysel.
  2. Potom si odstráň mejkap. Ver tomu, že pena či gél na čistenie pleti budú pôsobiť lepšie, keď medzi nimi a tvojou pokožkou nebude žiaden mejkap. Mnoho vodeodolných líčidiel tiež bude tvojej snahe o čistenie odolávať, takže ich budeš musieť najprv odstrániť prostriedkom na báze oleja.
  3. Udržuj stabilnú teplotu. Nie, nemusíš si tvár obariť horúcou vodou (a zbaviť ju tak prirodzenej mastnoty) ani ju týrať vodou ľadovou (pri ktorej ti akurát tak popraskajú žily). Najlepšia je zlatá stredná cesta s príjemne vlažnou vodou.
  4. Nikam sa neponáhľaj. S čistením pleti to netreba preháňať, ale ani sa nikam ponáhľať. Na dokonalé vyčistenie pleti budeš potrebovať minimálne tridsať sekúnd, takže si vychutnaj minútovú masáž tváre a napokon si nezabudni čistiaci prostriedok poriadne opláchnuť, hlavne z miest ako línia vlasov.
  5. Napokon, neprežeň to s pílingom. Časté odstraňovanie mŕtvych buniek totiž odstraňuje aj bunky živé a tvoja tvár sa tak môže stať náchylnejšou na vyrážky. Namiesto toho ušetri peniaze i výrobok a pílinguj maximálne dvakrát za týždeň.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.