3 veci, ktoré musíš vedieť o gélových nechtoch

0
2080

Neexistuje na svete lepší pocit, ako čerstvá manikúra. Krásne upravené nechty s lesklým povrchom sú skrátka VŠETKO. Ak si chceš tento pocit predĺžiť čo najdlhšie, pouvažuj nad gélovou manikúrou. Tu je niekoľko vecí, ktoré však o nej musíš vedieť predtým, ako sa do nej pustíš.

  • Gélová manikúra a umelé nechty sú dve rozličné veci

Umelé akrylové nechty sú vyrobené pomocou špeciálneho prášku, ktorý sa nanáša na tvoje nechty… a poza ne. Vďaka nim môžeš dosiahnuť extrémne dlhé nechty bez toho, aby si si svoje nechala niekoľko mesiacov (či rokov) rásť. Zvyčajne sú priesvitné a nanáša sa ne dizajn podľa tvojho výberu. Gélové nechty sú farebné už od začiatku a na tvojich nechtoch vytvrdnú pomocou UV alebo LED lampy.

  • Nie, tvoje nechty nepotrebujú “dýchať”

Ak si na nechty nanesieš lak, gél, akrylové nechty alebo čokoľvek iné, nemusíš sa báť, že by tvoje nechty nemohli “dýchať”. Sú už totiž aj tak akosi mŕtve, takže vrstva čohokoľvek im prekážať rozhodne nebude. Dôležité je však dať si pozor na koreň nechta a kožu okolo, ktoré sú rozhodne žijúce a dýchajúce. Gélové nechty by ti preto mala odstrániť len odborníčka.

  • Dajú sa spraviť aj doma

Mnoho značiek začalo ponúkať sady, s ktorými si krásnu gélovú manikúru vyčaruješ aj doma. Ak sa do toho pustíš, musíš mať pevnú ruku, trpezlivosť a schopnosť nasledovať inštrukcie, pretože aj jediná chybička ťa môže stáť drahocenný čas, ktorý stráviš prerábaním zničeného nechtu. Takisto domáce sady nemajú UV lampy s rovnakou výkonnosťou, ako tie v nechtových salónoch, takže domáca gélová manikúra ti vydrží maximálne 10 dní. Profesionálna ti vydrží niekedy aj tri týždne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.