FOR GIRLS: Krajšie VLASY

0
777

Ak chceš, aby tvoje vlasy pôsobili dokonale, vyskúšaj tieto triky!

harveynorman_18739681666880819

LESKLÉ A HUSTÉ VLASY: priprav si odvar zo sušených žihľavových listov, tie sú bohaté na vitamíny a minerály a obsahujú množstvo železa. Odvar nechaj vychladnúť, sceď ho a aplikuj na umyté vlasy. Vlasy už neoplachuj, nechaj ich len voľne uschnúť.

ZÁBAL PROTI SUCHÝM VLASOM: suché vlasy si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a výživu. Ak používaš množstvo chemických prostriedkov, tie z tvojich vlasov odstraňujú dôležitý maz. Na zábal postačí med alebo olivový olej. Medový zábal je účinný proti lupinám a upokojuje podráždenú pokožku hlavy. Olivový olej má podobný účinok, vlasom však dodá aj dostatok výživy. Nechaj ho pôsobiť 30 minút a potom vlasy dôkladne opláchni.

OCOT NA ŽIARIVO LESKLÉ VLASY: po umytí si opláchni vlasy octovou vodou, do ktorej pridáš zopár kvapiek citrónovej šťavy a vlasy vysuš. Ocot odstráni všetky nečistoty a mastnotu. Octová kúra je aj osvedčeným prostriedkom pri tvorbe lupín a svrbiacej pokožke.

VITAMÍNY: vlasy potrebujú ovocie, mlieko, ryby, cereálie a sójové produkty, tieto potraviny obsahujú dostatok minerálov a vitamínov.

LESK: ak chceš zvýšiť lesk svojich vlasov, na konci každého umytia si ich opláchni studenou vodou. Extra typ je minerálka, táto voda je mäkká a neobsahuje vodný kameň, je bohatá na minerálne látky.

ČESANIE S MIEROU: príliš časté česanie vlasom odčerpáva mazovú zložku a spôsobuje nabíjanie statickou energiou – proti tomu je osvedčená  malá dávka krému. Rozotri si malé množstvo v dlaniach a prejdi nimi po vlasoch.

Foto: F&F, Harvey Norman, Oliver Bonas, House of Fraser

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.