SHAWN MENDES: je number 1!

0
1760

19-ročný Kanaďan, ktorý vydal 25. mája tretí štúdiový album, ktorý pomenoval po sebe, obsadil hneď v prvý týždeň od vydania 1. miesto v predajnosti albumov rebríčka Billboard 200 Chart. Takýto úspech sa mu podaril už tretí krát – rovnako tomu bolo totiž aj pri vydaní albumu Handwritten a Illuminate. Pre rok 2018 ide tak o vôbec druhý najpredávanejší popový album v prvom týždni od vydania, lepší bol už len Justin Timberlake s „Man Of The Woods“. Shawn sa zároveň stal po Justinovi Timberlakeovi a Miley Cyrus tretím najmladším hudobníkom, ktorému sa podarilo obsadiť prvú priečku Billboard 200 Chart prvý týždeň od vydania albumu s tromi štúdiovkami po sebe!

shawn mendes

K: Tvoje tretie dieťa je konečne von. Aké máš pocity? Aký je?

– Keď som začal robiť hudbu, bol som príliš mladý a bolo veľa vecí, o ktorých som nemohol hovoriť a spievať. Teraz mám 19 a pri tvorbe tohto albumu som už mal oveľa viac slobody. Čím som starší, tým viac som otvorenejší a úprimnejší.

K: Čo je naj na hudbe?
– To, že hudba je niečo, čo trvá večne. A je najlepší spôsob, ako vyjadriť svoje pocity. Robiť hudbu pre ľudí, aby počuli, ako sa skutočne cítim, je pre mňa veľmi pekné.

K: Ktorá skladba z nového albumu je pre teba špeciálna?
– Prvýkrát som napísal pesničku, v ktorej niekomu vyznávam svoje pocity. Nikdy predtým som to ešte neurobil. Týka sa rozchodu, alebo ublíženia, týka sa toho, či som niečo cítil, alebo nie. Priznať v skladbe niekomu svoje pocity je ťažká vec…

K: Pár dní pred vydaním tretej dosky si hosťoval na turné Taylor Swift. Aký máte vzťah?
– Sme naozaj dobrí kamoši. Taylor mi raz dala jednu z najlepších rád. Vďaka nej som prestal byť nervózny pred vystúpeniami. Povedala mi, že nie som v The Voice, kde ma niekto bude hodnotiť. Ľudia sú na mojom koncerte pre niečo iné – preto, aby sa zabavili.

K: Krátko po koncerte s Taylor si vystúpil na Billboard Awards so skladbou Youth…
– Áno, K jej napísaniu ma viedol teroristický útok na koncerte Ariany Grande, ale tiež predošlý útok v Londýne, počas ktorého som bol v Londýne aj ja. Na odovzdávaní cien som s touto skladbou, Khalidom a 12 členným zborom vystúpil preto, aby som vzdal hold všetkým obetiam. A mám pocit, že všetky decká si uvedomujú, že to, o čom spievam, nie je hlúpe. Je to naozaj dôležité!

K: Kto okrem Taylor je pre teba ešte veľkou inšpiráciou?
– Ľudia o mne nevedia, že absolútne vzhliadam k Justinovi Bieberovi. Síce som mu nikdy nepovedal, že bol vždy mojou najväčšou inšpiráciou, ale je to tak. Vždy som sa zo srdca učil každú jednu jeho pesničku. Naučil ma, ako riffovať a spievať. Takže  vždy, keď ma niekto prirovná k Justinovi, je to pre mňa najväčší kompliment, aký mi mohol dať.

K: Aký je najlepší koncert, na ktorom si kedy bol?
– Videl som Maroon 5 na Rock in Rio. Adam Levine znel neuveriteľne a  celá kapela, všetko bolo tak úžasné! Medzi moje najobľúbenejšie koncerty tiež patria vystúpenia Kings of Leon!

Foto: Ta-Tp

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.