JACOB SARTORIUS: šikanovali ma!

0
2290

ROLF JACOB SARTORIUS sa narodil 2. októbra 2002. Je americký spevák a známa internetová osobnosť. Preslávil sa pridávaním svojich hudobných videí na net. V roku 2016 vydal svoj prvý singel s názvom „Sweatshirt“, ktorý sa dostal do rebríčka naj 100 hitov v USA a v Kanade! V roku 2016 bol 9. najvyhľadávanejším hudobným umelcom! Narodil sa v Oklahome. Krátko po jeho narodení ho adoptovali, pretože jeho skutoční rodičia sa o neho nedokázali postarať. Vyrastal vo Virgínii. Už ako sedemročný začal hrať v muzikáloch, kvôli čomu ho decká v škole šikanovali!

Kariéra

V roku 2014 pridal svoje prvé online video na Vine. Video, ktoré bolo správou o boji proti šikanovaniu, sa stalo hitom! Neskôr začal vo videách imitovať známych spevákov a kvôli tomu zažil ešte väčšiu šikanu. V roku 2015 musel kvôli tomu zmeniť tri školy! Šikana ho však od jeho lásky k hudbe neodradila a hovorí sa o ňom, že by mohol byť ďalším Justinom Bieberom!

jacob-sartorius.jpg

K: Aké je to vystupovať a spievať svoje vlastné songy?

– Stáť na pódiu a spievať svoje vlastné songy pre mňa znamená všetko! Som z toho úplne hotový! Niektoré songy majú na YouTube viac ako 70 miliónov vzhliadnutí a na Spotify 21 miliónov. Nemôžem tomu uveriť! Je to krásne, keď sa sny plnia.

K: Aké je to byť známy už v šestnástich?

– Som veľmi šťastný, ale snažím sa udržať si balans medzi súkromím a kariérou a zatiaľ sa mi to celkom darí. Je skvelé vidieť ľudí, ktorí na mojom koncerte spievajú spolu so mnou a bavia sa! Mám len 16, no na veku v tomto prípade nezáleží…

K: Máš priateľku?

– Mám a sme spolu veľmi šťastní!

K: Čo je podľa teba najdôležitejšie v živote mladej hviezdy?

– Práve to – za žiadnu cenu sa nezmeniť, zostať sám sebou, možno byť ešte lepším. Nechcem sa kvôli ničomu meniť, chcem zostať sám sebou!

K: Zo školy si odišiel veľmi skoro, bolo to viac kvôli kariére, alebo kvôli šikane?

– Oba dôvody spolu súviseli. Deckám sa nepáčilo, že som iný, nebol som vo futbalovom družstve, nerobil som to, čo väčšina, a to je často problém. Ja som mal odjakživa rád hudbu, hral som v muzikáloch, to bol môj sen a moja cesta a okolie s tým pre nejaké zvrátené dôvody nesúhlasilo. Šikana nie je normálna a som rád, že proti nej môžem pomáhať bojovať!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.