HRVY: sníva o dome v LA

0
4969
HRVY. (Photo: Twitter/@HRVY)

Tento feši chalan je z Anglicka, volá sa Harvey Leigh Cantwell a hoci má len 19, už je z neho začínajúca hviezda. Jeho hit „Personal“ poznajú ľudia takmer na celom svete. Hrvy sa preslávil na Facebooku, keď ho jeho kamaráti prinútili, aby zverejnil svoje video. Bolo to v roku 2013 a odvtedy to ide s jeho kariérou len hore. Hrvy okrem práce na svojich vlastných skladbách robí aj covery známych songov. S jeho skladbami je celkom populárny, no najviac ho zatiaľ preslávil song „Hasta Luego“, ktorý naspieval s kubánsko-americkou speváčkou Malu Trevejo. Song vydali von len koncom apríla a už po týždni dosiahol viac ako sedem miliónov vzhliadnutí na YouTube!

hrvy1.jpg

K: Prečo Hrvy?

– Lebo je to vtipné, keď ľudia riešia, ako sa to vlastne volám. Moje meno je Harvey, no umelecké Hrvy. Je to super nápad mojich manažérov, pretože potom si to každý dobre zapamätá, keď si to musí vygoogliť, haha!

K: Chceš zostať žiť v Londýne?

– Myslím, že nie, 19 rokov mi asi stačilo. Chcel by som sa presťahovať, veľmi má láka Amerika, bolo by to neuveriteľné super zmena!

K: Kam konkrétne máš namierené?

– Chcel by som mať dom v Los Angeles, no určite by som si nechal aj ten v Londýne. To je teraz môj sen!

K: Máš priateľku?

– Haha, nie nemám. Síce sa hovorí neustále o mne a niekom inom, no nemám naozaj nikoho. Len mám veľa super kamarátok, to je všetko!

K: Robíš ešte videá, ktoré pridávaš na Facebook?

– Už veľmi nie, sústredím sa skôr na tvorbu kvalitnejšej hudby a videí a na YouTube.

K: Čo bolo najťažšie na tom, prejsť z coverov k svojej hudbe?

– To, aby si moju vlastnú hudbu ľudia zaľúbili, aby sa im zapáčilo niečo, čo nikdy predtým nepočuli. Je to veľmi náročné a veľmi veľká zodpovednosť. Covery sú zvyčajne veľmi známe songy, vlastné piesne sú niečo celkom iné…

K: Je pre teba dôležitejšie mať songy online alebo v rádiu?

– To je veľmi ťažko povedať, dnes je všetko online, no vždy som chcel mať songy v rádiu. To je stále klasika a online priestor to neporazí. V rádiu sú naozaj len tie naj veci!

K: Fotky na Instagram robíš mobilom alebo fotoaparátom?

– Viac mobilom. Mobily majú také dobré foťáky a funkcie, že skutočné fotoaparát často nepotrebuješ. V mobile mám stiahnuté aplikácie a automatické filtre, takže s ním je to často jednoduchšie.

K: Prečo pridávaš fotky?

– Tak ako každý. Kvôli lajkom a preto, aby na mňa ľudia nezabúdali, haha!

K: Pridávaš aj fotky bez trička, to je kvôli lajkom, hh?

– Haha, aaaaano! No keby som mal tehličky, tak by som ich pridával častejšie. Ale som strašne chudý, hoci veľa jem!

Foto: Ta-Tp

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.