Najnovšiu marvelovku točili od januára do júna 2021 v Austrálii pod pracovným názvom „Veľký šalát“ hh! Filmári pritom použili revolučnú technológiu, vďaka ktorej herci už nemuseli tápať pred zeleným plátnom. O čo šlo a na koho všetkého sa v novom Thorovi môžeš tešiť?

Revolúcia v Hollywoode

V poradí štvrtého Thora s podtitulom Láska a hrom nenatočil talentovaný novozélandský režisér Taika Waititi pred zeleným plátnom, ako tomu býva pri blockbusteroch tohto typu zvykom! Vďaka unikátnej technológií s názvom StageCraft boli herci priamo v centre akcie.

Ako je to možné? StageCraft je systém gigantických LED obrazoviek, ktoré dokážu verne zobrazovať akékoľvek prostredie či akciu odohrácajúcu sa na pozadí, zatiaľ čo herci hrajú pred nimi a kamery všetko naživo snímajú! Systém použili už v seriáli Mandalorian, tentoraz bol využitý po prvýkrát počas natáčania celovečerného filmu. Hoci aj na plátne vidno, že tvorcovia ešte musia pár múch vychytať, už dnes sa StageCraft považuje za revolúciu, ktorá (nielen) v Hollywoode navždy zmení natáčanie filmov!

O čom bude Láska a hrom

Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, no napokon sa predsa musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru, Korga a Jane Fosterovú (ktorá je teraz taktiež mocným Thorom), aby zabránili Gorrovi zlikvidovať všetkých bohov! 

Vo filme tak prvýkrát uvidíme ženského Thora aka Jane Foster. Tá si vo filme hovorí „The Mighty Thor“, pričom ide o odkaz na skutočný alias zo série komiksov, v ktorých vystupuje práve Jane Foster ako Thor!

Okrem toho tu uvidíš aj mladého Thora, ktorého stvárnil syn Chrisa Hemswortha Tristan! Okrem neho si malú rolu strihol aj Chrisov brat Luke! 

Hlavného záporáka zase stvárnil Oscarový herec Christian Bale, ktorý spočiatku odmietal možnosť objaviť sa v ďalších komiksovkách — zvlášť po skúsenosti s trilógiou o Batmanovi. No keď si prečítal scenár a vypočul si režisérovu víziu, napokon sa na rolu zloducha Gorra, Zabijaka bohov, nechal ukecať! 

Film má ináč až dve potitulkové scény! 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.