Letný kalendár slovenskej speváčky Karin Ann sa rýchlo plní a tvoria ho naozaj výnimočné koncerty. Hneď v úvode júna vystúpi ako predskokanka na troch európskych zastávkach svetového turné americkej kapely Imagine Dragons a medzitým ešte stihne otvoriť pražský koncert britského speváka Yungbluda, ktorý ju berie so sebou aj na svoje júlové turné po Austrálii. Tým sa zoznam Karininých noviniek a dobrých správ nekončí.

„Zahrať si s týmito umelcami je pre mňa veľkou poctou a tak trochu uzatvorením akéhosi kruhu. Keď som mala štrnásť rokov, spievala som Radioactive od Imagine Dragons na prijímacích skúškach na spevácky kurz a o mojich sympatiách k Yungbludovi, jeho tvorbe a komunite, ktorú okolo seba vybudoval, sa všeobecne vie,“ hovorí Karin Ann na margo svojich blížiacich sa koncertných turné s veľkými menami svetovej hudobnej scény.

Hoci Karin Ann pochádza zo Slovenska, pracovne sa pohybuje veľmi často v zahraničí, aktuálne najmä vo Veľkej Británii. Jej koncert si toto leto bude môcť konečne pozrieť a vypočuť aj jej domáce slovenské publikum – 13. augusta totiž odohrá koncertný set na tohtoročnom festivale Grape. Do line-upu ju zaradil tiež nový festival Superbloom, ktorý sa uskutoční začiatkom septembra v nemeckom Mníchove.

Len pár dní pred vypuknutím svojho nabitého koncertného leta Karin Ann vydáva nový singel s názvom poison apple. Nová skladba vznikla v čase, kedy Karin Ann hľadala ako autorka svojej vlastnej hudby nové prístupy v písaní pesničiek. „Bola som v útlme a ľahko zaseknutá v rovnakom textovom koncepte. Hľadala som cestu, ako z toho von a nakoniec som našla inšpiráciu pri prezeraní vlastných kresieb. Uvidela som obrázok s otráveným jablkom a vedela som, že to je ono. Text aj samotná ilustrácia odrážajú moje osobné skúsenosti a duševné stavy v dobe, kedy som pesničku písala,“ vysvetľuje Karin Ann a dodáva, že spomínanú kresbu napokon použila ako cover nového singla.

Karin Ann – poison apple: https://soundcloud.app.goo.gl/vnmmiZjx1jJcUWiaA

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.