Nová marvelovka s DOCTOROM STRAGE dnes štartuje v kinách!

0
643

DOCTOR STRANGE V MNOHOVESMÍRE ŠIALENSTVA – presne takto sa volá nová marvekovka MCU, ktorá odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej, ako kedykoľvek predtým! Vydaj sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov, starých aj nových, prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi!

V júli 1963 sa Doctor Strange prvýkrát objavil v marvelovskom komikse “Strange Tales” a trvalo 53 rokov, kým sa majster mystických umení dočkal superhrdinského privítania v Marvel Cinematic Universe (MCU) – vo filme z roku 2016 s príznačným názvom “Doctor Strange”. Teraz prichádza “Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva”, ktorý posúva fantasy žáner do temnejšieho miesta. Kormidla druhého dielu “Doctora Strangea” sa ujal Sam Raimi, majster hrôzy a čarodejník napätia. Raimimu nie sú filmy o superhrdinoch cudzie. V roku 1990 režíroval a produkoval film “Darkman” a pôvodnú trilógiu “Spider-Man”. Čo ho teda privádza späť k superhrdinskému žánru takmer po 15 rokoch?

“Keď Kevin Feige oznámil, že chce do Doctora Strangea vniesť trochu hororových prvkov, bolo to pre mňa zaujímavé,” vysvetľuje Raimi. “Horor a napätie boli pre mňa vždy zábavné aspekty filmovej tvorby. A jedným z dôvodov, prečo ma Doctor Strange ako postava zaujal, je aj to, že je kúzelník. Ako mladý chalan som robil kúzelníka na detských oslavách a svadbách a veľmi ma bavilo vytvárať ilúzie, takže superhrdina, ktorý je iluzionista a kúzelník, ma mimoriadne zaujíma!”

V hlavných úlohách sa predstavia Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Sheila Atim, Adam Hugill  a Rachel McAdams.

SLOVENSKÝ DABING!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.