KARIN ANN narobila rozruch v Poľsku!

0
790

V poľskej televízii vytiahla dúhovú vlajku a verejne podporila LGBT + minoritu!

Slovenská speváčka Karin Ann sa tento týždeň objavila ako hosť v živom vysielaní štátnej poľskej televízie TVP2. V priamom prenose zaspievala jednu zo svojich skladieb – babyboy v akustickej podobe. V závere svojho vystúpenia šokovala, keď z kabelky vytiahla dúhovú zástavu a prihovorila sa tamojšej utláčanej LGBT + komunite, čím okamžite spôsobila rozruch v poľských médiách i na sociálnych sieťach.   

Záznam z jej vystúpenia v TVP2 si môžete pozrieť na tomto linku:

Karin Ann Pytanie na Śniadanie 14.07.2021 – YouTube

 “Dnes by som chcela venovať túto skladbu LGBT + minorite tu, v Poľsku. Viem, že to tu nemáte jednoduché. Zaslúžite si byť milovaní a cítiť sa bezpečne. Som s vami, ostanem pri vás a ľúbim vás. Zvládnete to, zostaňte silní ,” odkázala Karin počas svojho televízneho vystúpenia. Jej podporné gesto, o ktorom poľská televízia vopred netušila, neostalo bez odozvy – vzápätí sa stalo jednou z hlavných tém tohto týždňa v najčítanejších poľských médiách:

Karin tiež len prednedávnom vyjadrila podporu poľskému protestu za práva žien “Women’s Strike”.

„Nehovorím o veciach, ktoré by svet robili krajším miestom, kam môžu ľudia utiecť pred realitou. Hovorím o realite takej, aká je, a o tom, ako v nej fungovať a nebyť sám. Toto je realita a deje sa to každý deň. Chcem byť viac ako len speváčka. Je veľmi veľa dôležitých tém, o ktorých treba hovoriť a ja dúfam, že pódium je na to dobrý nástroj. Som rada, že mám možnosť stretnúť sa s poľským publikom a zdieľať s ním moju prácu,” hovorí Karin Ann, ktorá momentálne cestuje po Poľsku  ako predskokanka na turné tamojšej hviezdy Sanah, ktoré sa začalo po viacnásobných presunoch kvôli protipandemickým opatreniam 7. júna 2021 v meste Lublin a skončí sa 28. júla v Krakowe.

19-ročná slovenská speváčka Karin Ann debutovala na hudobnej scéne na jar 2020. Médiá i verejnosť zaujala naliehavými a aktuálnymi posolstvami skladieb, intenzívnou singlovou aktivitou a neprehliadnuteľným originálnym imidžom. 26. mája 2021 vydala debutové EP lonely together.Skladby z jej pera opisujú tabuizované témy ako duševné zdravie, nerovnoprávnosť a utláčanie minorít, i vďaka tomu sa stretla s pozitívnym prijatím a podporou doma i v zahraničí. Vo svojej hudbe upozorňuje na nespravodlivosti moderného sveta, genderovú nevyváženosť, netoleranciu voči sexuálnej orientácii či náboženským otázkam alebo rasovú diskrimináciu.

Najznámejšou skladbou Karin Ann s nosnou témou rovnoprávnosti (nielen pre minoritu LGBT+) je práve singel babyboy. Skladba je metaforou rozhovoru spoločnosti a súčasnej mladej generácie, ktorá odmieta zastaralé spoločenské ideológie a zdôrazňuje, že každý si zaslúži žiť slobodne. Po hudobnej stránke za singlom stojí dvorný producent Yungbluda, Brit Matt Schwartz a slovenský producent Tomi Popovič. Videoklip k skladbe babyboy, ktorý ukazuje známe príklady utláčania a diskriminácie od 20. rokov minulého storočia až do súčasnosti, režíroval mladý slovenský filmár Gregor Valentovič. Získal ocenenie v kategórii Best Music VideonamedzinárodnýchMunich Music Video Awards a taktiež si na svoje konto pripísal cennú nomináciu na Medzinárodnom festivale krátkych filmov VENEZIA SHORTS ITALY, kde bol zaradený do výberu Venezia Shorts Official Selection.

Videoklip babyboy: https://www.youtube.com/watch?v=tK2EPeyDHXI

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.