Nie je žiadnym tajomstvom, že Selena zažíva posledné mesiace ťažké obdobie. Čím všetkým si prešla a ako znie jej diagnóza?

V čase najväčšej slávy Selena trpela depresiou a úzkosťami a nebála sa o tom otvorene hovoriť. Začiatkom apríla bývalá hviezda Čarodejníkov z Warwerly verejne priznala, že jej diagnostikovali bipolárnu poruchu. 

Do jej dennej instagramovej showky BRIGHT MINDED si ju pozvala Miley Cyrus a spolu kecali o tom, ako sa jej choroba prejavuje a čo jej v boji s touto psychickou poruchou pomáha.

“Nedávno som navštívila jednu z top nemocníc, ktorá sa zaoberá mentálnymi poruchami a spolu s lekármi sme prišli na to, že po rokoch trápenia sa s rôznymi myšlienkami, som bipolárna. Takže keď som si o tom zistila viac informácii, veľmi mi to pomohlo. Spočiatku ma to vystrašilo, no teraz, keď o svojej chorobe viem viac, nebojím sa. Skôr mám pocit, že vystrašení sú moji fanovia,” povedala. “Keď som si to konečne priznala sama pred sebou, chcela som o bipolárnej poruche vedieť čo najviac. Pomohlo mi to zbaviť sa mojich strachov.” 

“Keď som bola mladšia, hrozne som sa bála búrok. Mama mi kúpila kopec knižiek o búrkach a povedala mi, že čím viac si o nich naštudujem, tým menej sa ich budem báť. A tak sa aj stalo. Keď som zistila, že ide o komplexnú prírodnú akciu, ktorá pomáha celému systému, ukľudnilo ma to,” priznala Selena. 

“Mala som nízke sebavedomie. Viem, že je to niečo, na čom treba pracovať v podstate nepretržite. Dnes sa cítim omnoho lepšie, pretože viem, čo sa so mnou deje na mentálnej úrovni. Keď som bola v pohode, všetko som hrozne prežívala a bola som happy, keď som v pohode nebola, zostala som zaseknutá v posteli aj celé týždne,” priznala v januári. “Prišla som na to, že niečo so mnou nie je v poriadku a popravde, priznať si to bolo oslobodzujúce. Uvedomila som si, že ak chcem pomoc, stačí o ňu požiadať a tiež že mám ľudí, o ktorých sa môžem oprieť. Dostala som prášky a môj život sa rapídne zlepšil.” 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.