Ako správne používať MEJKAP?

0
986
Closeup portrait of a woman applying dry cosmetic tonal foundation on the face using makeup brush.

Možno by si ho chcela začať používať, ale bojíš sa, lebo nevieš, ako na to!

Základným pravidlom je správne ODLÍČENIE a HYGIENA. Bez odličovania sa ti pleť môže zapáliť a môžu sa ti upchať póry, vytvoriť čierne bodky. Počas noci si pokožka oddýchne a ráno je pripravená na nové trendy líčenie. Dôležité je si pravidelne aspoň raz do týždňa očistiť  a zregenerovať pokožku peelingom alebo maskou.

Keď sa chceš pustiť do nového líčenia nezabúdaj na to, že pred nanášaním mejkapu a farieb je dôležité si umyť ruky vo vlažnej vode, aby si sa zbavila baktérií.

Po každodennom maľovaní je dobré udržiavať v čistote i štetce a hubky, ktoré používaš. Preto ich pravidelne umývaj mydlovou vlažnou – teplou vodou, až pokiaľ nepôjde čistá voda. Takto zmyješ všetky baktérie, ktoré by ti mohli spôsobiť aknóznu pleť.

Pred nanášaním mejkapu musíš najskôr pripraviť dobrý PODKLAD. Najlepšia je podkladová báza, na ktorú môžeš použiť korektor na chybičky krásy a následne mejkap. Na nanášanie mejkapu používaj štetce, prípadne hubku. Mejkap bude vyzerať prirodzenejšie a ľahšie sa ti bude tónovať. Vhodne je tiež používať tmavší a svetlejší mejkap a podľa potreby ho naniesť na tvár. Po aplikácií dotónuj pleť alebo použi highlighter. Po nanesení mejkapu môžeš prejsť k líčeniu očí, rias a pier.

Woman having makeup applied by stylist

Pár rád na záver! Vždy sa líč pri PRIRODZENOM SVETLE alebo LED svetle s čo najprirodzenejším osvetlením. Pri teplej farbe klasickej žiarovky sa ti môže celé líčenie skresľovať. Taktiež si vyhraď DOSTATOK ČASU. Nie je nič horšie ako narýchlo urobený mejkap. A poslednou radou je – VŠETKO S MIEROU! Menej, je niekedy viac platí aj pri maľovaní. Pokiaľ nejdeš na párty, kde je vhodné sa výrazne nalíčiť, tak použ jemný mejkap.

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.