AQUAMAN od dnes v kinách!

0
1271

Aquaman vpláva už dnes do našich kín sprevádzaný vynikajúcimi ohlasmi
zo svetových premiér!

Aquaman_plagat

„Aquaman mení celý superhrdinský svet!“ Aj tak znie jeden z ohlasov svetových kritikov, ktorí v sérii slávnostných premiér mali možnosť vidieť filmovú novinku zo sveta vydavateľstva DC Comics a hollywoodskeho štúdia Warner Bros. Snímka prichádza do našich kín už tento štvrtok a slovenskí diváci a diváčky sa v nej môžu tešiť na akčné dobrodružstvo v dych vyrážajúcom podmorskom svete.

Režisér James Wan, ktorý stojí napríklad aj za úspešnými hororovými sériami Insidious či Conjuring, sa tentoraz chytil kormidla superhrdinského eposu, čo sa podľa zahraničných ohlasov ukázalo byť mimoriadne šťastnou voľbou. Jeho Aquaman prináša okrem fascinujúceho vizuálu aj prepracovanú mytológiu a herecký ansámbel, ktorý si prácu očividne naozaj užíval.

aquaman-2018-movie-i4

Jason Momoa, predstaviteľ hlavnej úlohy, našiel s postavou Aquamana – Arthura Curryho – hneď niekoľko osudových prepojení. „Tak ako Arthur, som miešanec, rozpoltený medzi Iowou a Havajom, takže s tým som sa vedel jednoznačne stotožniť. A od Filipín po Havaj, cez Tahiti a Fiji… Mnoho ostrovov má svojich bohov mora, ktorých oslavujú. Okamžite to vo mne zarezonovalo,“ spomína a dodáva, že svojho času dokonca na univerzite študoval morskú biológiu! „Keďže som ostrovan, vážne milujem oceán. Na jednej strane ma absolútne desí, no na druhej strane ma priťahuje. Je upokojujúci. Stále sa vyvíja. Neustále sa hýbe. Môžete ho jednoducho pozorovať ako oheň. Je to nekonečná zábavka pre mozog. Môžete sa v ňom stratiť.“

Aquaman-Movie-Seven-Seas-Tribes-1

Svoju postavu si obľúbila aj Amber Heard, predstaviteľka nebojácnej Mery, princeznej jedného z podmorských kráľovstiev. Tvorcovia v nej vytvorili akčnú a aktívnu hrdinku, ktorá je na námorné míle vzdialená od „dievčat v úzkych“, aké poznáme z iných superhrdinských príbehov. „Vo všetkých smeroch sú si s Aquamanom rovní, pričom ho zas a znova zachraňuje, minimálne tak často ako on ju,“ pochvaľuje si Heard.

Vo filme sa okrem ústrednej dvojice objaví aj množstvo ďalších známych hereckých tvárí, medzi nimi napríklad držiteľka Oscara Nicole Kidman, pre ktorú ide o celkom prvý superhrdinský film, legendárny Willem Dafoe, alebo akčná superhviezda Dolph Lundgren. Snímku Aquaman do slovenských kín vo verzii 2D, 3D aj IMAX prináša distribučná spoločnosť Continental film.

POZOR! ZAJTRA NA NAŠOM FB KAMARÁT SÚŤAŽ O FILMOVÉ TRIČKO A FIGURKY!!!

Trailer filmu: www.youtube.com/watch?v=A7rA59Zs4u8&

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.