Ničí ti telefón pleť?

0
891

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžu stáť medzi tebou a čistou pleťou – a všetky sa skrývajú v tvojom telefóne. Ak na sebe spozoruješ niektorý z týchto príznakov, daj svojmu iPhonu na pár dní radšej oddych…

Nečakané vrásky

 

Problém: Ak si celý deň na telefóne, a výskumy ukazujú, že to môže byť až desať hodín denne, tak ti hrozí riziko predčasných vrások. Všetko to škúlenie, žmúrenie a nakláňanie sa nad Snapchatom či esemeskami nie je dobré ani pre tvoju pleť, ani pre tvoj krk.

Riešenie: Zväčši si na telefóne font, zdvihni ruku s telefónom priamo k tvojim očiam a napokon si zaobstaraj krém s obsahom vitamínov A, C a E.

emma-stone-phone-nyc-04.jpg
Dobre že má Emma Stone aspoň slnečné okuliare, keď už sa snaží so skrčeným čelom vylúštiť, čo to je napísané v tej esemeske.

Červené vyrážky

Problém: Máš na tvári a rukách malé červené vyrážky, ktoré si nevieš nijako vysvetliť? Môžeš byť na svoj telefón alergická. Skutočne! Niektoré telefóny totiž obsahujú nikel, na ktorý je alergický veľa ľudí, no zvyčajne to zistia, keď si oblečú opasok alebo iný doplnok s obsahom tohto kovu.

Riešenie: Zaobstaraj si preto obal na telefón bez obsahu niklu, aby si medzi seba a tento alergén postavila aspoň nejakú bariéru.

ewd_candids_28229~4
Má Emma Watson obal na telefón bez obsahu niklu?

Hnedé fľaky

Problém: Spozorovala si na lícach hnedé fľaky? Môže to byť kvôli tomu, že telefón sa počas používania zahrieva a to spôsobuje na tvojich lícach nadprodukciu melanínu, bežného pigmentu, vďala ktorému sa napríklad aj opaľuješ.

Riešenie: Namiesto telefónu pri uchu si radšej nasaď slúchadlá a vyhni sa horúcemu zariadeniu v blízkosti svojej tváre.

Exclusive... Emma Roberts Out And About In West Hollywood
Emma Roberts by radšej mala investovať do slúchadiel, inak sa hnedým fľakom na lícach asi nevyhne.

Vyrážky na lícach

Problém: S predchádzajúcim problémom súvisí aj tento. Obrazovka tvojho telefónu je totiž špinavá. Je na nej kopec baktérií, ktoré sa na ňu prenášajú pomocou tvojich rúk, ale aj zvyškov mejkapu, kožného mazu, potu či mŕtvych buniek, ktoré sa na ňu otláčajú počas tvojich telefonátov. Môžeš preto spozorovať, že na miestach, kde zvyčajne držíš telefón, sa ti začnú tvoriť vyrážky.

Riešenie: Tak často, ako si umývaš ruky a tvár, si čisti aj obrazovku svojho telefónu. Použi na to antibakteriálne obrúsky a skús počas telefonovania používať slúchadlá alebo si telefón daj nahlas (ak si doma, na verejnosti to radšej neskúšaj).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.