Nadpozemská Emma Drobná

0
1292

V novom klipe sa mení na bytosť s umelou inteligenciou.

Bolo to ešte minulý rok, kedy Emma Drobná predstavila svojim fanúšikom singel Try zo svojho albumu You Should Know. Keď sa začal hrať v rádiách, oslovil aj producentov filmu Dôverný nepriateľ, ktorý si ho vybrali ako titulnú pieseň k filmu. A až teraz, takmer rok od vydania dostala skladba Try vizuál v podobe klipu, v ktorom sa Emma Drobná mení na nadpozemskú bytosť s umelou inteligenciou. Try je o nerovnováhe vo vzťahu dvoch ľudí. O tom, že jeden z dvojice sa snaží viac, než ten druhý. Ľudia dnes nemajú trpezlivosť na pomalé, postupné a dlhodobé budovanie vzťahu. Často sa stáva, že príde prvý problém alebo nejaká prekážka a hneď sa vzdávajú, vycúvajú zo vzťahu, rozídu sa… Nedokážu čeliť problémom a riešiť ich. Úlohu rozprávača v príbehu Try má žena. Je tou silnejšou z dvojice, ktorá sa nevzdáva a chce o lásku zabojovať,” hovorí Emma, ktorá je autorkou textu skladby.

“Keďže sa jedná o titulnú pieseň k filmu Dôverný nepriateľ, kde sa stretávame s umelou inteligenciou, rozhodli sme sa zachovať túto tému aj v našich záberoch. Emma stvárnila akoby rozdvojenú osobnosť. Seba, ako živú, cítiacu bytosť a jej umelé, robotické JA. Celý dojem dotvára čistý future/tech styling,”  povedal režisér klipu Samuel Hoffman. “Snažili sme sa ukázať dva kontrasty – bezemočnú Emmu a potom tú, ktorá sa nevie prestať hýbať a najradšej by chcela ujsť z toho stola,” vysvetľuje Emma. “Výsledok je podľa mňa presne taký, aký mal byť. V klipe je zdôraznená umelá inteligencia v mojej podobe.  Do role nebolo náročné sa vžiť, keďže základom bolo, neukazovať emócie,” dodáva. Slov už bolo dosť a ty si teraz pozri video k songu Try, ktorý stojí za to vidieť ho!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.