Kontúruj… vlasmi

0
1863

Na kontúrovanie tváre viac mejkap nepotrebuješ. Hoci šikovné použitie tmavých a svetlých odtieňov mejkapu lichotí tvojej tvári a vytvára ilúziu dokonalých lícnych kostí či vysokého čela, dá sa na to ísť aj jednoduchšie – a permanentnejšie. Namiesto každodennej prácnej aplikácii šminiek sa totiž stačí pustiť do kontúrovania na vlasy. Podobne ako kontúrovanie tváre, správne zvolená farba zvýrazní črty tvojej tváre, privolá pozornosť na tvoje oči či lícne kosti. A najlepšie na ňom je, že ho stačí u kaderníčky spraviť iba raz za čas.

Tak teda, ako na to? Všetko závisí od tvaru tvojej tváre.

Kontúrovanie vlasov je podobné technike balayage, ale melír je premyslenejší a nachádza sa na presne zvolených miestach na hlave. Tmavšie a svetlejšie vlasy totiž vytvárajú ilúziu rozdielneho tvaru tváre, takže ak máš napríklad okrúhlu tvár a túžiš po oválnej, dá sa to celkom ľahko zariadiť.

  • Okrúhla/štvorcová tvár

Ak chceš predĺžiť okrúhlu alebo štvorcovú tvár, svetlejšiu farbu treba naniesť na vrchol vlasov a jeho konce. Na stranách tváre potrebuješ tiene a hĺbku, ktorú dosiahneš použitím tmavšieho odtieňa. Svetlá farba v hornej časti hlavy a tmavšia po stranách tak spôsobí, že tvoja tvár bude štíhlejšia a vytvarovanejšia.

  • Diamantová/obdĺžniková tvár

Túto tvár potrebuješ na rozdiel od predchádzajúceho príkladu rozšíriť. Korienky vlasov by teda mali zostať tmavé, aby vytvorili tieň v hornej časti hlavy a okolo čeľuste. Jediné zvýraznenie svetlejšími vlasmi by malo nastať tesne okolo tvojej tváre, ktoré sa používa na orámovanie a vynikajúco vyzerá napríklad skombinované s ombré.

  • Srdcová/trojuholníková tvár

Napokon, na zmäkčenie tvaru brady bez rozšírenia čela potrebuješ tmavšiu farbu na vrchol hlavy, svetlejšie pramene vlasov v strednej dĺžke a napokon najsvetlejšie pramene by si mala mať pod líniou čeľuste. Sekcia okolo línie vlasov by mala zostať tiež zosvetlená, aby sa ti opticky zvýraznila tvár.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.