VIDEOHRY V KINÁCH A TELKE

0
892

Na aké adaptácie tvojich obľúbených videohier sa môžeš tešiť?

Prekliatie filmových a seriálových spracovaní videohier sa tiahne už desaťročia. Filmové štúdiá sa už viackrát popálili na drahom a nekvalitnom spracovaní, ktoré im v kombinácii s diváckym nezáujmom prinieslo hneď niekoľko prepadákov. Za všetky stačí spomenúť Hitmana, Need for speed, Warcraft či Assassin’s Creed. Svetlou výnimkou je snáď len séria Resident Evil, ktorej kvalita ale film od filmu kolíše. Nádej na lepšie časy v posledných rokoch svitla len v prípade komerčne úspešných Pokémon: Detektív Pikachu a Besnenia s Dwaynom Johnsonom. Pokémon sa dokonca dočká pokračovania, ale o tom až o chvíľu!

Hollywood aktuálne pracuje na vývoji viacerých filmov, ktoré sú inšpirované videohrami. Najbližšie má k premiére populárny JEŽKO SONIC, ktorého premiéra sa odsunula z novembra na február 2020. Hlavnú rolu stvárni Jim Carrey, a keď čekneš trailer, pochopíš, že mu sadla ako uliata!

Budúci rok by sme sa mali dočkať aj filmovej verzie fantasy hororovej hry MONSTER HUNTER, na ktorej pracujú tvorcovia Resident Evil.

Do kín sa v decembri 2020 chystá aj populárny UNCHARTED. O jeho filmovom spracovaní sa špekuluje už od roku 2010, no a teraz by malo byť všetko ready na natáčanie. Tom Holland si tu zahrá lovca pokladov Nathana Draka, ktorý cestuje po svete a na svojich misiách naráža na kopec historických záhad a pokladov. Režírovať bude týpek, čo natočil Bumblebeeho, a to znie viac než dobre dobre.

Na rok 2021 je zatiaľ potvrdené pokračovanie TOMB RIDER 2 s Aliciou Vikander a reštart série Mortal Kombat. Okrem toho dorazí do telky seriál inšpirovaný akčnou hrou HALO. Zavítať by sme mali do 26. storočia a tvorcovia sľubujú epický zážitok, tak sme zvedaví. Na rok 2022 sa chystá filmová verzia MINECRAFTU, no a na dátum premiéry zatiaľ čaká niekoľko titulov: CALL OF DUTY, GEARS OF WAR, TETRIS a spomínaný POKEMON!

Pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.