Ach, tá hlava

0
770

Podľa najnovších výskumov až 74 percent tínedžerov trpí pravidelnými bolesťami hlavy, a to nie je žiadne malé číslo. Nabudúce však nesiahni automaticky po tabletke, ktorá ťa bolesti možno zbaví a možno nie, namiesto toho sa snaž prísť na príčinu toho, prečo ti v hlave duní, a bojuj proti tomu pomocou niektorého z našich tipov.

iggy-azalea-sad-face

Nedostatok spánku

Podarilo sa ti v noci schrupnúť si na celých osem hodín? Alebo namiesto spánku o desiatej ti do polnoci chodili esemesky a potom ti do druhej hrala na zaspatie hudba? Ak tvoje telo nedostane dostatok spánku na poriadny oddych, začne produkovať biochemikálie, z ktorých ťa na druhý deň bude bolieť hlava. Riešenie? Večer vypni telefón už o ôsmej a na vankúš si nakvapkaj levanduľový esenciálny olej, aby hojivý spánok prišiel o čosi rýchlejšie.

Hlad alebo smäd

Od hladu ťa nebolí len žalúdok, ale aj hlava. Tvoje telo na správne fungovanie potrebuje určitú hladinu cukru v krvi, takže keď zmeškáš obed alebo večeru, budeš za to pykať nielen podráždenosťou a muzikantmi v bruchu, ale aj bolesťou hlavy. Namiesto toho si so sebou vždy pribaľ müsli tyčinku, banán, jablko alebo inú pochúťku, ktorou zaženieš nielen hlad, ale aj neskoršiu bolesť.

Príliš veľa facebookovania

Aj tvoje obľúbené pozeranie si obrázkov a videí na sociálnych sieťach ti môže spôsobiť hlavybôľ, a to nielen pre to, že Katka z béčky dostala nový telefón a Lukáš z vedľajšieho vchodu sa chváli novou priateľkou, zatiaľ čo ty si single… Doslova, sedenie na jednom mieste so sklonenou hlavou a rukami v tej istej polohe ti môže spôsobiť bolenie hlavy. Odlož teda telefón a choď sa poprechádzať s Rexom alebo si sprav malý strečing celého tela.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.